איך פגישה עם סטייליסטית אישית יכולה לשפר את הבחירות שלך בבוקר ולגרום לך להרגיש נשית לאורך כל היום

?מה זה סטיילינג אישי

תמונה של סטיילינג אישי - אבחון צבעים
סיפור סטיילינג אישי על רגל אחת

האם סטיילינג אישי זה דבר נחוץ?  למי הוא חשוב בכלל ולמה אני צריכה אותו? אלו ועוד המון שאלות אפשר לשאול את עצמנו בעניין הזה ולפעמים קשה למצוא תשובה ברורה. הייתי כבר בבור הזה ואכן מצאתי קרן אור שהוביל אותי להבנה עם מה יש לי עניינים. הנה זה בא, תא-דאם!

אני יושבת בעבודה או בלימודים כאשר מישהו בא לחדר. שאלה, על מה אני אסתכל ועל מה אשים לב? כמובן לא אעשה שום אנליזה פשוט זה עושה מין טריגר בראש – בן אדם הופיע, נרים ראש לבדוק מי נכנס והאם המרחב סביבתנו עדיין בטוח ומוגן. כן כן, כמו בעבר הרחוק. אם יש משהו מעניין נעצור עליו מבט  כדי לבחון אותו. האם זה מישהו שאנחנו מכירים, מצפים שיבוא או מישהו זר. ברגע הזה נעצור ונחליט אם רוצים לדעת עליו עוד.

את מבינה שכל זה קורה בתוך הראש שלך, מן דיאלוג פנימי כזה. את עוצרת לרגע וממתינה לתחושה פנימית. עולות מחשבות או נקרא להם תחושות בטן. מה שקורה ברגע הזה, בעצם את סורקת את התמונה של בן אדם מולך.

תהליך הזה מפעיל השוואה עם השבלונות שנאגרו במשך השנים בתוך הראש שלנו, בתת מודע.  את משווה מה שאת רואה מולך עם תמונות מהילדות ומהחיים, מעיתונים ומתוכניות טלוויזיה. תגובה בסיום השוואה פשוטה ברמה של רגשות. וואו. לפעמים ההפך, מי זה היצור הזה ומה הוא עושה כאן, או בסגנון אחר – למה הוא נראה מוזר כל כך.

כל זה תלוי בכמה אנחנו עסוקים באותו רגע בעניינינו. אם את ממש עסוקה כרגע, התגובות יהיו יותר פשוטות :

מוזר, חשבתי בחוץ קר…

מה, כל כך חם בחוץ?

כנראה יש רוח חזקה…

הבן אדם הזה אוהב הכל מנצנץ… לא ידעתי שקיימים שרוכים עם נצנצים.

צריך לשאול איפה השיגה את התיק הזה….

איפה היא מצאה מעיל וינטאג' חמוד כזה?

וואו, כמה הוא חיוור, כנראה לא ישן טוב. אולי הוא חולה? כדאי להיזהר ולשבת רחוק ממנו…

יש עוד כמה שאצלי הם הכי נפוצים:

כנראה הוא הולך הרבה ברגל.

נראה לי עכשיו הגיעה מחדר כושר.

היא כנראה מנהלת איזה מקום גדול…

עלה במשקל?

יש לך אירוע היום?

היא בהריון? אולי בעצם לא, אבל לא נעים לשאול, תחשוב שאני מעירה לה על משקל יתר…

תחשבי שחלק מאנשים זורקים לך ישירות בפנים את מה שהם חושבים וחלק נשאר להם בראש, עדיין, זה נע בין מחמאה לביקורת ולא תמיד כייף לשמוע את זה.

אז איפה פה הסטיילינג האישי לנשים, בטח תשאלי אותי? הגענו לנקודה חשובה. התגובות שלך ושלי וגם של שאר אנשים הם תחושת בטן שקיבלה הבנה והשוואה מה נקלט דרך העיניים. התגובות שאת תרצי לשמוע ולהרגיש מהסביבה דרך התנהגות כלפיך הם נובעות ממך כישות שנמצא בהרמוניה כללית או שלא. כל בן אדם מתלבש בסגנון מסוים או בכמה סגנונות ובהתאם למזג אוויר, מקום עבודתו או שהייתו ומימדי גוף. בשפה לועזית יש מושג סטייל שזה תרגום של מילה סגנון והרבה פעמים משתמשים דווקא בה גם בעברית. זה כל כך נפוץ שכבא לא מצפים שאני אשתמש במילה סגנון, המילה סטייל הפכה לרצויה יותר. זו גם הסיבה שקיים מושג סטיילינג אישי שבעצם הכוונה – למצוא את הסגנון האישי שלך בים הסגנונת הקיימים שיהיה בהרמוניה עם המאפיינים האישיים שלך בצורה מושלמת. בא לך להתייעץ? תצרי איתי קשר 054-4357433

מה הם המאפיינים?

• גובה (נתון)

• משקל (נתון)

• פיגמנט עור טבעי (נתון, אבחון נותן שאפשרות לדעת מה הצבעים המתאימים ומה השילובים הכי מעניינים)

• פרופורציות של גוף (נתון, אפשר לבחור מה להדגיש ביופי אישי)

• צבע שיער ותספורת (התאמת תספורת וצבע למי שצובעת שיער)

• מאפיינים מיוחדים (לדוגמה: עיניים יפות, כף יד מושלמת, אצבעות ארוכות כמו לפסנתרנית, צוואר ארוך, צורת פנים ותווי פנים מיוחדים, רגליים יפות, יחד עם זאת אי אפשר להתעלם ממאפיינים אחרים – מידת רגל גדולה, צוואר קצר, רגליים קצרות או רזות מאוד, גובה נמוך ומשקל נמוך או גבוה, ידיים מלאות וחזה ענק, וכנראה בטן בולטת או ישבן קטן)

תחומי עניין בחיים של כל אחת:

• עיסוק אישי(לפעמים קיים קוד לבוש, גם אם אין, יש המלצות למנהלת, שכירה ועצמאית כל מקצוע כדי לראות את התכונות חשובות)

 

 

• פנאי אישי שלי (לבדוק בזכרון, לאן אני הולכת, איזה ספורט אני עושה ואיפה אני מבלה עם חברים ומשפחה)

 

 

 

• זוגיות מושלמת (את בחיפוש או בזוגיות ורוצה שינוי או לרענן ולהחזיר פרפרים בבטן בפגישות עם בן זוג).

 

ניתן לסכם כל הנאמר שכל אחת שמחפשת דרך להרמוניה בין עצמה לבין סביבתה עוסקת בצורה זו או אחרת בסטיילינג אישי יום יומי.

סטיילינג אישי - קריירה
סטיילינג אישי - פנאי
סטיילינג אישי - זוגיות

מחיר סטיילינג אישי כחיסכון עתידי

מה הוא מחיר סטיילינג אישי ואיך בדיוק הוא חוסך לי? 

דמייני לעצמך שהלכת לקנות חולצה. שבוע הבא קנית ג'ינסים. הג'ינסים מבד מאוד דק מאבדים צורה אחרי לבישה אחת. חולצה נחמדה אך משהו מפריע. כל פעם לובשת אותה ומורידה. נראה שיושבת טוב אבל משהו לא זה. מוכר?

זה ברור שיש סיבה לכך. אחת הסיבות זאת שהצבע לא היה מתאים. הסיבה השנייה שהגזרה היא לא מתאימה לגמרי. ברור שהחולצה עצמה היא מאוד יפה, שלובשים אותה מרגישים יפים, עדיין נמצאת בעיה שהצבע לא מתאים עושה לנו הרגשה לא טובה מול מראה וזה משהו שקשה להסביר לעצמנו. אם אנחנו לא נמצאים בתוך התחום ולמדנו את הנושא לעומק איך להתאים צבע או גוון של הבגד, לצבע או גוון של הפנים. הסיבה השנייה שהצבע כל כך שונה מין הצבעים של קיימים במלתחה שהם פשוט לא משתלבים היטב ושוב אנחנו מגיעים לאותה נקודה שימול מראה אנחנו נרגיש לא טוב, נרגיש שמשהו לא בסדר.

כל הבגדים האלה שנמצאים במלתחה ואנחנו לא לובשים אותם ולפעמים אפילו לא מוסירים להם תווית הם מעמיסים על המלתחה, תופסים מקום וגם עולים כסף. מסכימה איתי?  אם הייתי יודעת מראש שהבגד הזה הוא לא מתאים מסיבה א' ב' ג', נכון שלא הייתי קונה. זה החיסכון. כאשר את יודעת שהבגד הזה הוא לא מתאים, את לא קונה. פשוט כך. 

אם לקחת אותם בגדים שקניתי בעונה ואני לא לובשת או לבשתי פעם אחת לכל היותר – לעשות ערימה ולבדוק מה עלות של כל פריט בערך, ברגע הזה אדע את המחיר ששילמתי.  ברגע שלא חזרתי לאותו בגד או לא לבשתי בכלל וזה נשאר עם התווית של המחיר כל אותם בגדים אם נסכם את המחיר שלהם נקבל פשוט את החיסכון עתידי ברגע שנמנעים לקנות את הדברים האלו שוש ושוש ושוב… הפריטים שהם לא מתאימים לי מסיבה זו או אחרת, כמו גזרה, צבע וגם סגנון לא שלי.

איך? 

פשוט לומדת להכיר: 

את עצמי – מה הוא תחום עיסוק שלי, איפה אני מעבירה פנאי שלי ומה קורה בתחום זוגיות (מזה בעצם מתחילים תהליך סטיילינג אישי),

את המבנה גוף שלי ומה יפה בי, 

את פיגמנט העור שלי, 

את הצבעים ואת גווני הצבע המתאימים לי לפי הפיגמנט הטבעי של העור ואיך לשלב אותם הגוונים,

את הסגנונות שלי ואיך בונים אותם בעזרת בגדים ואביזרים,

את האביזרים המתאימים לי,

את השילוב הנכון של האביזרים במלתחה שלי,

את הכמות המינימלית של פריטים במלתחה כדי ליצור שילובים שלא חוזרים על עצמם במשך שבועיים – CHECKLIST (רשימת מכולת). 

*בסעיף אחרון חשוב לציין שפריטים חוזרים על עצמם בחלק שילובים בהתחשבות צבע, צורה וגזרה וגם סגנון ששייכים אליו.

ניתן לסכם את הנאמר שמחיר סטיילינג אישי את מחזירה תוך עונה אחת ובהמשך נהנית מחסכון זמן וכסף כי פשוט קונה פחות, יותר מהר ובחנות את צועדת למדפים נכונים או קולבים עם פריטים בגווני צבע מתאימים.

פגשתי נטלי ליעוץ סטיילינג מלא והיום יש לי סדר בארון. זה היה תהליך של 4 פגישות.
יעוץ היכירות שכלל בתוכו את אבחון צבעים. יעוץ לגבי צעיפים ותכשיטים שהבאתי מהבית וקניות בקניון חיפה, בליווי נטלי, של פריטים שהיו נחוצים לי מאוד לפי רשימה שעשינו יחד בפגישה ראשונה. בסיום הקניות הבנתי שאני חייבת לסדר גם בגדים בארון וקבענו עוד פגישה לסידור מלתחה. שלב אחרון - סידור ארון שבדרך כלל הוא בא לפני קניות, התפצל לשני מפגשים מעומס פריטי ליבוש, נעליים ואקססוריז.
היום כל פעם שאני קונה משהו חדש אני זוכרת מה הצבעים ומה הם הגזרות שלי. מסרתי הרבה פריטים שלא התאימו לי והיו יפים מדי כדי סטם לזרוק. גיליתי שרוב התכשיטים שלי מתאימים לי והיום אני משלבת אותם בלוק שלי.
מה שמעניין שהתחלתי את התהליך שנוי גיליתי שיש לי 6 סנדלים מאוד דומים בסגנון וכולם בצבע שחור. לא הבנתי איך הם הסתתרו לי בארון שכל פעם קניתי זוג חדש ולא נעלתי אותם בכלל? אני הרבה הולכת וקשה לי על עקבים אז היום יש לי מלא נעליים מקסימות במלא צבעים חוץ משחור שאגב לא הצבע שלי. סנדלים ונעלי בובה ומקסינים. אחרי יעוץ מלא קיבלתי גם תמיכה טלפונית במשך 3 חודשים.

סוניה
מאמנת אישית

סטיילינג אישי - 10 טיפים חשובים

פיגמנט עור טבעי
LIKELIST
TOTAL LOOK
גודל תיק בהתאם לגודל גוף
CLUTCH BAG
נעליים + תיק

הרגע ניגש לנושא של טיפים לסטיילינג אישי, חשובים לנו להבנה בסיסית איך לעשות את זה נכון.

כמובן אפשר לרשום אינספור טיפים לקבוצות שונות כמו ילדים, גברים, נשים וגם לתת קבוצות מתוך קבוצות האלו כמו לדוגמה נשים או גברים בדרגה ניהולית.

כרגע נתמקד ב 10 טיפים חשובים של סטיילינג אישי הכי חיוניים לנשים:

⦿תתחילי מזה שכדאי לדעת את הפיגמנט הטבעי של העור שלנו בשביל לקנות את הבגדים המתאימים. 

⦿בנוסף, קחי דף או תכיני לך רשימה ממוחשבת של שתי עמודות: מה אני אוהבת / לא אוהבת בעצמי LIKELIST.

⦿אם יש משהו שאת רוצה להסתיר, תמנעי מלעשות דגש במקום הבעייתי שאני לא אוהבת וכן תתני דגש במקום שאת אוהבת. הרגע נשתמש ב LIKELIST. אין כלל אצבע. ניתן להדגיש גם כמה מקומות בו זמנית עם אביזר בולט ועסיסי בצבעו.

⦿אם את רוצה להיראות גבוהה יותר, תבחרי שמלה או שני חלקים בצבע דומה מבחינת כהות / בהירות, כמו

TOTAL LOOK – צבע אחיד, חולצה בהירה עם מכנסיים בהירים או חצאית בהירה או ההפך, הכל כהה.

⦿גודל תיק תלוי במימדי הגוף שלך. כמה שהגוף קטן יותר, ככה התיק קטן יותר.

⦿גודל אביזרים גם תלו במימדי הגוף באותה מידה כמו תיק.

⦿תיק ערב / תיק היד – CLUTCH  BAG, תיק שאין לו רצוע ומחזיקים ביד, יכול להיות קטן תמיד, ולא משנה מה גובה שלך ומשקל.

⦿טיפ לבחירת כובע עם שוליים (תיתורה). אם את גבוהה – תבחרי לך כובע עם שוליים רחבים עד בינוניים. אם את נמוכה תבחרי לך דגם כובע עם שוליים צרים עד בינוניים.

⦿משקפי שמש תמיד כדאי למדוד. עדיף שמסגרת למעלה תחזור על צורת הגבות או שתהיה קרובה אליה. פנים קטנות, תווי פנים קטנים ועדינים – עדיף מסגרת דקה ולא מסיבית מדאי.

⦿טיפ אחרון חביב. מה עם שילוב של נעליים? פעם היה חשוב שהנעליים והתיק יהיו באותו צבע. היום זה לא נכון. יותר נכון הרמוניה כללית. תפרשי בגד על המיטה ותשימי ליד את הנעליים ואת התיק. נראה לך טוב או שחסר משהו? אולי תשלבי בשלב זה תכשיט או צעיף או שניהם.

 

זה בעיקר כל הטיפים החשובים של סטיילינג אישי לנשים. אם בהמשך יעלו לי עוד רעיונות לטיפים חשובים, אשמח לשתף אותך במאמרים הבאים. תעקבי אחרי פרסום מאמרים חדשים.

וידאו עם טיפים לסטיילינג אישי

סטייליסטית אישית איילת פסטרנק מתארחת בתוכנית הבוקר של טל מן ונותנת טיפים לנשים בגילאי 30 – 40 , אמהות קרייריסטיות שלא רוצות לוותר על הנוחות ועדיין רוצות להראות טוב

סטייליסטית אישית - המלצות חמות לבעיות ספציפיות

כן מחמיא לבטן בולטת
כן מחמיא לגוף ובטן בולטת
לא מחמיא לבטן בולטת

בתור סטייליסטית אישית אני נמנעת לתת עצות או אני קוראת להם המלצות חמות, שלא שואלים אותי, כדי לא לפגוע ברגשות נשים מולי. מנסיוני האישי אני כן יכולה לתת המלצות חמות לבעיות שצצו לי אישית או לבחורות שפנו אלי עם שאלה ספציפית שגם חזרה על עצמה. אלו המקרים שראיתי לנכון לתת המלצה, מה עושים או איך מתמודדים.

• המלצה עבור בטן בולטת, כמו במקרה שלי. יש לי בטן בולטת אחרי הולדת תאומים, לא גדולה אך מציקה מאוד. אני מזהירה לא להכין רשימת מכולת, אין צורך להגיד …."אאא, יש לי הרבה מה להסתיר"… כי זה לא נכון, לרוב, יש מקסימום 2-3 דברים שאני לא אוהבת בעצמי, ולחלק קטן מאיתנו קצת יותר. אז איך אני נמנעת להדגיש בטן בולטת? 

זו הבחירה שלי כסטייליסטית אישית:

כן: תבחרי בדים נוקשים יותר כי זה פחות עוטף (כותנה כמו בחולצות מכופתרות, בד טריקו עבה לעומת דק), אורך טיפה יותר מתחת לבטן או פריט ארוך כמו שמלה, תבחרי מה תדגישי במקום בטן – תלכי ל LIKELIST. למשל כף יד ואצבעות יפות – שימי טבעת גדולה, יפה ומושכת תשומת לב או צמיד יפה בולט. 

לא: כיסים או פס בבגד באזור הבטן, חולצות בטן, חולצות קצרות קצת, פס פרווה או קישוט בולט התפור בקצה תחתון של בגד שמסתיים בבטן. תמונה גדולה קרובה לבטן. אלו העיקריות.

כמובן שאם יעלו לי עוד רעיונות להמלצות חמות לבעיות שאני נתקלת בתור סטייליסטית אישית, אשמח לשתף אותך בהמשך.

אם אהבת את הטיפים שלי מוזמנת ליצור קשר, אני סטייליסטית מאזור חיפה שמגיעה ללקוחות באזור צפון ושרון

יצא לי לעשות סטיילינג אישי לנשים באזור עוטף כנרת ובקיבוץ גינוסר, בחיפה וגם בקריות, בטבעון ורמת ישי. אפילו הגעתי לבת ים לאירוע תצוגת אופנה לנשים בגיל זהב, ליוויתי את המתנדבות מהקהל והלבשתי אותן כדי שיצעדו במסלול אופנה יפות ומיוחדות, שמחות ומשמחות קהל בהופעתן.

סטיילינג אישי לנשים כולל גם בנות צעירות שבינינו, באירוע יום הולדת לבת 16. הבנות מאוד נהנו כי לא רק בת יום הולדת נהנתה מהטיפים והמלצות עבורה אלא גם חברות שלה יצאו עם המלצות אישיות. 

אותו אירוע עשיתי לבת 50+ וגם לבת 60. חברות ארגנו את האירוע, כל אחת הביאה מאכל טעים ובתור מתנה הזמינו ממני את הרצאת סטיילינג אישי. נשים, חברות, בת יום הולדת – כולם נהנו מהרצאתי וכמובן שאלו שאלות אישיות וקיבלו טיפים והמלצות, בת יום הולדת כמובן קיבלה יותר. איך? ביקשתי מבנות תמונות של כוכבת הערב, בכל הגובה וגם מקרוב – תמונת פורטרט כדי ללמוד קצת יותר עליה ובניתי הרצאה ממוקדת עליה בשילוב דברים כלליים שמעניין לכולן. אחר כך כל אחת שמוכנה לצאת קדימה עושים עליה תרגול מתוך החומר הנלמד של ההרצאה. כמו להבין מה גזרת הגוף שלה, איזה צבעים יתאימו לה. אם זה סדנה ארוכה של שעתיים או שלוש ניתן גם להתאמן לקשור צעיפים אחת על השניה ולעשות אבחון צבע כדי להבין מה פיגמנט הטבעי של העור ואיזה צבעים מתאימים לכל אחת.

סטיילינג אישי כתהליך לאישה או לבחורה אני עושה בפגישות בודדות, 2-3, או יותר לפי צורך אישי. היכרות, יעוץ כללי עם הכוונה והבנה מה הם המקומות "הכואבים" ומה יפה בי יכולים לבוא יחד עם סידור ארון ואבחון צבעים. תביני שסידור ארון זה לא קיפול יפה במדפים אלא להוציא הכל ולסדר בערימות לפי קבוצות בגדים שיהיה מהר למיין מה מתאים לאותה אישה/בחורה ומה לא, גם מה צריך לקחת לתופרת או לתת במתנה או לתרום כלא מתאים או הולם מטרה שבחרת. פגישה אחרת היא קניות בליווי לפי רשימת דברים החסרים בארון – את הרשימה מכינים ביחד בפגישה הראשונה. אחרי קניות חוזרים הביתה ועושים שילובים של הקיים והחדש ובונים סטים מוכנים  – ללבוש וללכת תוך 5 דקות בבוקר בלי להתעכב מול ארון עם מחשבה "מה ללבוש?" או "אין לי מה ללבוש…".

אם אהבת את הטיפים והמלצות שלי לסטיילינג אישי של נשים את מוזמנת ליצור קשר. אני , נטלי מן, סטייליסטית מאזור חיפה שמגיעה ללקוחות באזור צפון ושרון !

אודות הכותבת

אם אהבת את הטיפים והמלצות שלי לסטיילינג אישי, את מוזמנת ליצור קשר.

 אני , נטלי מן, סטייליסטית הלבשה ומעצבת שיער מאזור חיפה שמגיעה ללקוחות גם באזור צפון וגם בשרון !